top of page

Warsztaty on-line.

20210302_152129.jpg
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty warsztatów pracy z drewnem dla dzieci i rodziców, które odbywają się w formie zdalnej. Są to zajęcia które przygotowujemy na zamówienie i prowadzimy dla grup zorganizowanych. 
Trudna sytuacja izolacji społecznej skłoniła nas do opracowania autorskiej formuły warsztatów stolarskich dla dzieci online. Podczas zajęć zdalnych spotykamy się na platformie typu Zoom. Maluchy tworzą zabawki z drewna, korzystając z materiałów,które wcześniej otrzymują w przesyłce.

Warsztaty on-line prowadzimy w dwóch formach. Pierwsza, gdy podczas warsztatu nie ma konieczności używania narzędzi. Elementy przygotowane w paczkach są już wstępnie obrobione. Druga, gdy aby wziąć udział w warsztacie uczestnicy muszą zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia ręczne do obróbki drewna takie jak młotek, wiertarka ręczna lub akumulatorowa, wiertło 6 mm, ścisk stolarski lub imadło, piła i tarnik.

Pierwsza forma. 
Scenariusz warsztatu jest oparty o serię filmów “W Patykowie” autorstwa Dzikich Dzieci. Podczas zajęć wykonujemy drewniane kukiełki z patyków, gałązek i pniaczków. Tworzymy Pana Patyka i Panią Patykową, plemię Dziwolągów albo stado Robali, które później mogą stać się aktorami w teatrzyku kukiełkowym. 

Druga forma. 
Scenariusz warsztatu przygotowujemy indywidulanie na każde spotkanie. Podczas zajęć dzieci tworzą drewniane zabawki, wykorzystując materiały przesłane w paczkach. Uczą się pracować przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich, które posiadają w domu. Wiercą, piłują i wbijają gwoździe!  Mimo że zajęcia prowadzimy w formie zdalnej, nasza praca na wciąż oparta jest na swobodnej zabawie, doświadczaniu i różnorodności. Zestawy są skomponowane w taki sposób, aby uczestnicy mogli wykonać nie tylko jedną przewidzianą dla danego ćwiczenia zabawkę, ale zmieniać projekt i dostosować go do własnego pomysłu. Dzięki temu każda praca jest inna, a my po raz kolejny unikamy schematów :)

"Rodzinne warsztaty stolarskie ONLINE?! Czy to może się udać?
Oj chyba tak.... Piszą do nas rodzice:
Boskie to było! U nas wprawdzie jakiś spontan się zrobił i powstał katamaran zamiast ludzików  Ale sam pomysł i materiały super!
Mnie przy tym nie było. Z relacji - wspaniały czas ojca i syna z narzędziami w naszej piwnicy. Miłek jest mega dumny z tego co zrobił. Czy będzie więcej takich warsztatów?
Rodzina zachwycona - tata zaszalał i zrobił 80 zdjęć "
U króla Maciusia w Muzeum POLIN


Sprawdź także warsztaty dla grup zorganizowanych.
Sprawdź także:

Warsztaty dla grup zorganizowanych.

Warsztaty gościnne.

Warsztaty.

Chcesz dowiedzieć się więcej.

Chcesz wziąć udział lub podjąć współpracę?
bottom of page