top of page

Warsztaty on-line.

20210302_152129.jpg
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty warsztatów pracy z drewnem dla dzieci i rodziców, które odbywają się w formie zdalnej. Są to zajęcia, które przygotowujemy na zamówienie i prowadzimy dla grup zorganizowanych.


Warsztaty on-line – na czym polegają?


Trudna sytuacja izolacji społecznej skłoniła nas do opracowania autorskiej formuły warsztatów stolarskich dla dzieci on-line. Podczas zajęć zdalnych spotykamy się na platformie typu Zoom. Maluchy tworzą zabawki z drewna, korzystając z materiałów, które wcześniej otrzymują w przesyłce.

Warsztaty on-line prowadzimy w dwóch formach. Pierwsza, gdy podczas warsztatu nie ma konieczności używania narzędzi (elementy przygotowane w paczkach są już wstępnie obrobione). Druga forma warsztatów dla dzieci on-line wymaga natomiast zaopatrzenia się przez uczestników w podstawowe narzędzia ręczne do obróbki drewna. Są to między innymi młotek, wiertarka ręczna lub akumulatorowa, wiertło 6 mm, ścisk stolarski bądź imadło, piła i tarnik.

Pierwsza forma warsztatów dla dzieci on-line - na czym polega?

Scenariusz warsztatu jest oparty o serię filmów „W Patykowie” autorstwa Dzikich Dzieci. Podczas zajęć wykonujemy drewniane kukiełki z patyków, gałązek i pniaczków. Tworzymy Pana Patyka, plemię Dziwolągów albo stado Robali, które później mogą stać się aktorami w teatrzyku kukiełkowym.

Druga forma — zdalne warsztaty dla dzieci
 

Scenariusz zajęć przygotowujemy indywidualnie na każde spotkanie. Podczas warsztatów dla dzieci on-line tworzymy drewniane zabawki, wykorzystując materiały przesłane w paczkach. Podczas zajęć dzieci uczą się pracować przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich, które posiadają w domu. Mimo że zajęcia prowadzimy w formie zdalnej, nasza praca oparta jest na swobodnej zabawie, doświadczaniu i różnorodności. Zestawy są skomponowane w taki sposób, aby uczestnicy mogli wykonać nie tylko jedną przewidzianą dla danego ćwiczenia zabawkę, ale zmieniać projekt i dostosować go do własnego pomysłu.
Dzięki temu każda praca jest inna, a my po raz kolejny unikamy schematów :)


"Rodzinne warsztaty stolarskie ONLINE?! Czy to może się udać?


Oj chyba tak.... Piszą do nas rodzice:
Boskie to było! U nas wprawdzie jakiś spontan się zrobił i powstał katamaran zamiast ludzików  Ale sam pomysł i materiały super!
Mnie przy tym nie było. Z relacji - wspaniały czas ojca i syna z narzędziami w naszej piwnicy. Miłek jest mega dumny z tego co zrobił. Czy będzie więcej takich warsztatów?
Rodzina zachwycona - tata zaszalał i zrobił 80 zdjęć "
U króla Maciusia w Muzeum POLIN


Sprawdź także warsztaty dla grup zorganizowanych.
Sprawdź także:

Warsztaty dla grup zorganizowanych.

Warsztaty gościnne.

Warsztaty.

Chcesz dowiedzieć się więcej.

Chcesz wziąć udział lub podjąć współpracę?
bottom of page