Warsztaty on-line.

20210302_152129.jpg
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty warsztatów pracy z drewnem dla dzieci i rodziców, które odbywają się w formie zdalnej. Są to zajęcia które przygotowujemy na zamówienie i prowadzimy dla grup zorganizowanych. 
Trudna sytuacja izolacji społecznej skłoniła nas do opracowania autorskiej formuły warsztatów stolarskich on-line. Podczas zajęć zdalnych spotykamy się na platformie typu Zoom. Dzieci tworzą zabawki z drewna, korzystając z materiałów, które wcześniej otrzymują w przesyłce. 
Warsztaty on-line prowadzimy w dwóch formach. Pierwsza, gdy podczas warsztatu nie ma konieczności używania narzędzi. Elementy przygotowane w paczkach są już wstępnie obrobione. Druga, gdy aby wziąć udział w warsztacie uczestnicy muszą zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia ręczne do obróbki drewna takie jak młotek, wiertarka ręczna lub akumulatorowa, wiertło 6 mm, ścisk stolarski lub imadło, piła i tarnik.
Pierwsza forma. 
Scenariusz warsztatu jest oparty o serię filmów “W Patykowie” autorstwa Dzikich Dzieci. Podczas zajęć wykonujemy drewniane kukiełki z patyków, gałązek i pniaczków. Tworzymy Pana Patyka i Panią Patykową, plemię Dziwolągów albo stado Robali, które później mogą stać się aktorami w teatrzyku kukiełkowym. 
Druga forma. 
Scenariusz warsztatu przygotowujemy indywidulanie na każde spotkanie. Podczas zajęć dzieci tworzą drewniane zabawki, wykorzystując materiały przesłane w paczkach. Uczą się pracować przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich, które posiadają w domu. Wiercą, piłują i wbijają gwoździe!  Mimo że zajęcia prowadzimy w formie zdalnej, nasza praca na wciąż oparta jest na swobodnej zabawie, doświadczaniu i różnorodności. Zestawy są skomponowane w taki sposób, aby uczestnicy mogli wykonać nie tylko jedną przewidzianą dla danego ćwiczenia zabawkę, ale zmieniać projekt i dostosować go do własnego pomysłu. Dzięki temu każda praca jest inna, a my po raz kolejny unikamy schematów :)
"Rodzinne warsztaty stolarskie ONLINE?! Czy to może się udać?
Oj chyba tak.... Piszą do nas rodzice:
Boskie to było! U nas wprawdzie jakiś spontan się zrobił i powstał katamaran zamiast ludzików  Ale sam pomysł i materiały super!
Mnie przy tym nie było. Z relacji - wspaniały czas ojca i syna z narzędziami w naszej piwnicy. Miłek jest mega dumny z tego co zrobił. Czy będzie więcej takich warsztatów?
Rodzina zachwycona - tata zaszalał i zrobił 80 zdjęć "
U króla Maciusia w Muzeum POLIN
Sprawdź także warsztaty dla grup zorganizowanych.
Sprawdź także:

Warsztaty dla grup zorganizowanych.

Warsztaty gościnne.

Warsztaty.

Chcesz dowiedzieć się więcej.

Chcesz wziąć udział lub podjąć współpracę?