top of page

Warsztaty dla grup

zorganizowanych.
warszaty dla szkół
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty warsztatów dla grup zorganizowanych, takich jak klasy szkolne, grupy przedszkolne, grupy uczęszczające na zajęcia w domach kultury, muzeach oraz innych placówkach kultury i oświaty.
 

Warsztaty grupowe na Zamówienie


Warsztaty dla grup prowadzimy w naszej stolarni w Warszawie lub w formie warsztatów gościnnych u Zamawiającego, a więc w przedszkolach, szkołach, domach kultury oraz w innych instytucjach zarówno w Warszawie, jak i w całej Polsce. Warsztaty dla przedszkolaków (i nie tylko) mogą odbywać się w towarzystwie rodziców lub dorosłych opiekunów. Dzieci pracują wtedy w parze z rodzicem lub samodzielnie, np. w przypadku zajęć dla grup szkolnych lub półkolonii. Warsztaty grupowe to doskonała okazja do nauki współpracy i budowania zaangażowania. Temat jest dla nas umowny i stanowi jedynie punkt wyjścia do indywidualnej pracy. Dzięki otwartej formule zajęć, każde dziecko znajdzie coś interesującego dla siebie. Podczas warsztatów dla szkół podstawowych i przedszkoli dzieci samodzielnie wybierają materiały do realizacji własnych pomysłów. Nie pracujemy według schematu, który musiałyby wypełnić, ale zachęcamy do rozwijania własnej kreatywności. Realizacja indywidualnych pomysłów wzmacnia poczucie sprawczości i odwagę, pomaga w integracji grupy oraz w zacieśnianiu więzi.


Warsztaty dla szkół podstawowych i przedszkoli - oferta


Prowadzimy warsztaty edukacyjne dla dzieci o charakterze jednorazowym lub cyklicznym. Organizujemy także weekendowe bądź kilkudniowe serie warsztatowe, takie jak ferie lub półkolonie. Przygotowujemy warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej i grup przedszkolnych. Istnieje również możliwość przygotowania indywidualnej oferty dla dzieci w innym wieku. Formuła dzikodzieciowych warsztatów jest na tyle otwarta, że swobodnie możemy ją dopasować do potrzeb, możliwości i specyfiki grupy. Warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej oraz grup przedszkolnych przygotowujemy w taki sposób, by jak najbardziej zaciekawić najmłodszych, a także zachęcić ich do samodzielnej twórczej pracy. Ofertę z cennikiem wysyłamy indywidualnie.
 

Gościnne warsztaty stolarskie w szkole — jak wyglądają?


Tego typu zajęcia to wizyta w różnych placówkach oświatowych. Na warsztaty dla szkół podstawowych i przedszkoli przyjeżdżamy z gotowymi zestawami narzędzi oraz ze wszystkimi materiałami potrzebnymi do przeprowadzenia spotkań. Po stronie Zamawiającego pozostaje jedynie przygotowanie przestrzeni i stołów do pracy. Do realizacji warsztatów w szkole podstawowej wystarczy zwykła sala lub klasa lekcyjna z odpowiednią ilością stolików, do których można przymocować ścisk stolarski. Resztę przygotowujemy my. Nasze standardowe warsztaty w szkole trwają 1,5 godziny. Są one przeznaczone dla grupy około 20 osób. W przypadku warsztatów edukacyjnych dla dzieci organizowanych poza Warszawą, prowadzimy minimum dwa podstawowe spotkania jednorazowe lub wybraną serię warsztatową podczas jednej wizyty, do której doliczamy koszty dojazdu i ewentualnego noclegu.

Warsztaty cykliczne w szkole lub w przedszkolu – dlaczego warto?


Podczas warsztatów cyklicznych, np. dwa razy w miesiącu, realizujemy autorski program zajęć przeznaczony dla odpowiedniej grupy wiekowej. Stopniowo wprowadzamy naukę obsługi narzędzi stolarskich. Zaczynamy od młotków i obcęgów, następnie wprowadzamy wiertarki ręczne, później elektryczne wiertarko-wkrętarki, piły ręczne, kombinerki, tarniki, śrubokręty i bity, a także klucze do skręcania śrub. Na warsztatach grupowych sukcesywnie prowadzimy naukę technik stolarskich, takich jak: łączenie elementów na gwoździe, za pomocą kołków stolarskich lub na śruby czy wkręty stolarskie. Już po kilku tygodniach regularnych zajęć dzieci oswajają się z pracami ręcznymi. Ponadto wzrastają ich kompetencje i poczucie sprawczości, a zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi doświadczając swojej siły oraz samodzielności chętniej przyjmują nowe wyzwania.

Warsztaty edukacyjne dla dzieci w naszej stolarni
 
Zajęcia w stolarni to dobry sposób na urozmaicenie lekcji przyrody, techniki czy zajęć z doradztwa zawodowego dla młodzieży. Dzieci mają możliwość zapoznania się z warsztatem od kuchni. Zajęcia praktyczne możemy uzupełnić o prezentację pracy stolarza lub projektanta. Warsztaty edukacyjne dla dzieci możemy skupić wokół pokazu działania maszyn stolarskich oraz narzędzi elektrycznych i ręcznych. Istnieje również możliwość prezentacji etapów procesu projektowania mebli.


Warsztaty gościnne w instytucji kultury

Są to zajęcia, które przygotowujemy na zamówienie oraz prowadzimy u Zamawiającego, zarówno w Warszawie, jak i w całej Polsce, a nawet za granicą. Gościmy w domach kultury, muzeach, w placówkach edukacyjnych, instytucjach kultury czy na festynach i festiwalach. Działamy w dużych miastach, a także w gminach wiejskich. Prowadzimy również zajęcia plenerowe podczas wydarzeń kulturalnych, gminnych festynów czy festiwali artystycznych. Współpracujemy z jednostkami samorządowymi, Lasami Państwowymi, z muzeami i domami kultury w całej Polsce. Warsztaty gościnne w instytucjach kultury prowadzimy w dwóch formach: rodzinnej, gdzie dzieciom towarzyszą rodzice lub bez udziału opiekunów.
nasi klienci logotypy.jpg
Nasi Klienci:
Sprawdź także:

Warsztaty w pracowni.

Warsztaty gościnne.

Warsztaty.

Chcesz dowiedzieć się więcej.

Chcesz podjąć współpracę?
bottom of page