top of page
szkoły.jpg

  Warsztaty grupowe  
  w szkołach i przedszkolach  

Warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej oraz grup przedszkolnych przygotowujemy w taki sposób, by jak najbardziej zaciekawić najmłodszych, a także zachęcić ich do samodzielnej twórczej pracy.  Przyjeżdżamy z gotowymi zestawami narzędzi i wszystkimi potrzebnymi materiałami. Po stronie Zamawiającego pozostaje jedynie przygotowanie przestrzeni i stołów do pracy. Zajęcia przygotowujemy dla różnych grup wiekowych, dla dzieci już od 3 roku życia. Staramy się, by każde spotkanie było dopasowane do potrzeb konkretnej grupy. Wszystkie warsztaty rękodzielnicze dla dzieci są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów z użyciem profesjonalnych narzędzi stolarskich.

W przypadku wyjazdów poza Warszawę realizujemy minimum dwa warsztaty lub serię kilku warsztatów podczas jednej wizyty (w zależności od odległości), uwzględniając koszty dojazdu i ewentualnego noclegu.  Oferujemy także weekendowe i kilkudniowe serie warsztatowe takie, jak ferie lub półkolonie. Istnieje również możliwość przygotowania indywidualnej oferty dostosowanej do szczególnych wymagań placówki lub charakteru grupy.

  Długość warsztatów  

10 osób / 1,5 godziny

Nasze warsztaty to zajęcia zarówno twórcze, jak techniczne, podczas których dzieci uczą się używać ręcznych narzędzi do obróbki drewna takich, jak piły czy wiertarki.

 

Nauka samodzielności to wspaniała przygoda, która daje siłę i poczucie sprawczości, ale wymaga też dużej uważności i zaangażowania ze strony instruktorów. Z tego powodu nasze warsztaty standardowo prowadzimy dla grup 10 osobowych.

20 osób / 2x45 minut

Dla klas i grup przedszkolnych liczących około 20 dzieci przygotowaliśmy specjalną formułę zajęć, aby praca była wygodna i bezpieczna.

 

Klasę lub grupę dzielimy na pół i podczas jednej wizyty prowadzimy zamiast jednego półtorej godzinnego warsztatu, dwa warsztaty po 45 min podczas jednej wizyty, każdy dla grupy 10 dzieci (w sumie 20 dzieci).

  • Po wcześniejszych ustaleniach możemy powiększyć grupę do 14 dzieci jednorazowo przebywających na warsztacie, każdy dodatkowy uczestnik lub uczestniczka dopłaca wtedy koszt „biletu”.

  • Podczas zajęć wymagamy obecności 1 opiekuna grupy przy grupie do 10 dzieci i 2 opiekunów przy powiększonej grupie.

  • Dzięki temu, że pracujemy z mniejszymi grupami warsztaty możemy przeprowadzić w zwykłej sali lekcyjnej, korzystając ze standardowych ławek czy stolików.

  • Warsztaty dla grup szkolnych i przedszkolnych możemy również zorganizować w naszej stolarni na warszawskiej Pradze.

  Warsztaty cykliczne w szkole lub w przedszkolu –   
 dlaczego warto?  

Podczas warsztatów cyklicznych, np. dwa razy w miesiącu, realizujemy autorski program zajęć przeznaczony dla odpowiedniej grupy wiekowej. Stopniowo wprowadzamy naukę obsługi narzędzi stolarskich. Zaczynamy od młotków i obcęgów, następnie wprowadzamy wiertarki ręczne, później elektryczne wiertarko-wkrętarki, piły ręczne, kombinerki, tarniki, śrubokręty i bity, a także klucze do skręcania śrub. Na warsztatach grupowych sukcesywnie prowadzimy naukę technik stolarskich, takich jak: łączenie elementów na gwoździe, za pomocą kołków stolarskich lub na śruby czy wkręty stolarskie. Już po kilku tygodniach regularnych zajęć dzieci oswajają się z pracami ręcznymi. Ponadto wzrastają ich kompetencje i poczucie sprawczości, a zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi doświadczając swojej siły oraz samodzielności chętniej przyjmują nowe wyzwania.

 

Dzieci w wieku przedszkolnym są ciekawe świata i chętne do poznawania nowych rzeczy. W odpowiedniej atmosferze z entuzjazmem podejmują nowe wyzwania i testują swoje możliwości. Właśnie dlatego przygotowaliśmy kreatywne zajęcia przeprowadzane w przedszkolu, które wprowadzą najmłodszych w świat ręcznej obróbki drewna i prac manualnych. Co najważniejsze, będą one także świetną zabawą!

 

Przeprowadzane przez nas zajęcia odpowiadają za rozwój wielu umiejętności u najmłodszych. Uczą się oni rozpoznawać podstawowe gatunki drzew, używając wielu zmysłów – nie tylko wzroku, ale też dotyku czy węchu.

Jak wygląda sala podczas warsztatów

Nasze warsztaty są elastyczne i dostosowujemy je do standardowych sal lekcyjnych, co umożliwia pracę nawet w zwykłych warunkach. Organizatorzy muszą jedynie przygotować miejsce z solidnymi stołami, do których można przymocować ścisk stolarski na około godzinę przed rozpoczęciem warsztatów.