top of page

Warsztaty w pracowni

w Warszawie.
20200623_143750.jpg
Zapraszamy na twórcze warsztaty pracy z drewnem dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w naszej stolarni na warszawskiej Pradze, gdzie organizujemy grupowe warsztaty rodzinne, zajęcia dla grup szkolnych i przedszkoli, a także spotkania indywidualne dla dzieci lub rodzin.


Majsterkowanie z dziećmi, czyli warsztaty rodzinne w naszej pracowni w Warszawie


Organizujemy zajęcia dla najmłodszych z towarzyszeniem rodziców. Majsterkowanie z dziećmi będzie wspaniałą nauką przez zabawę, a przede wszystkim okazją do wspólnego spędzenia czasu. Terminy i tematy kolejnych warsztatów publikujemy na bieżąco w naszym sklepie internetowym (zakładka „Sklep”). Prowadzimy sprzedaż biletów na konkretne, z góry wyznaczone terminy warsztatów grupowych, a także na warsztaty indywidualne, odbywające się w dogodnym, wspólnie uzgodnionym terminie. Aktualną ofertę zajęć z majsterkowania dla dzieci i innych zajęć organizowanych w pracowni znajdziesz w naszym sklepie.


Jak zapisać się na warsztaty?

 
Aby wziąć udział w zajęciach, należy nabyć bilet na wybrany warsztat. Każdy z uczestników, zarówno dziecko, jak i towarzyszący mu rodzic kupuje jedną wejściówkę. Po jej zakupie otrzymuje się automatyczny e-mail z numerem zamówienia oraz numerem konta bankowego do wpłaty. Następnie należy opłacić warsztat poprzez tradycyjny przelew na nasze konto. W tytule przelewu powinien zostać wpisany numer zamówienia. Po opłaceniu otrzymasz e-mail z biletem na zajęcia rozwojowe dla dzieci do pobrania w formacie pdf. Na warsztacie należy go okazać (w formie elektronicznej lub drukowanej) oraz podać numer zamówienia.


Kto może wziąć udział w zajęciach rozwojowych?

Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat. Jeśli Twoje dziecko jest trochę młodsze lub nieco starsze niż sugerowany wiek, ale czujesz, że taki warsztat będzie dla niego odpowiedni, napisz do nas! Organizowane przez nas zajęcia to wspaniała aktywność także dla 4 latków. Dzieci w tym wieku są bardzo ciekawe świata i chętnie eksperymentują, a praca z drewnem oferuje im możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych, kreatywności i wyobraźni. Dodatkowo nasze zajęcia przeznaczone są także dla dzieci z rodzicami. To doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu i nabycia nowych umiejętności. Na warsztacie pracujemy w parach rodzic-dziecko. Zapraszamy też całe rodziny z zastrzeżeniem, że jeden dorosły może mieć pod opieką maksymalnie dwoje dzieci. Przykładowo, jeśli chcesz zabrać na warsztat troje dzieci, musi im towarzyszyć przynajmniej dwóch dorosłych. Podczas zajęć dla dzieci i rodziców, opiekunowie decydują o tym, w jakim zakresie ich podopieczni włączą się w prace stolarskie, czego spróbują, oraz których narzędzi użyją. Ponadto dorośli pomagają dziecku i wspierają je w trakcie pracy. Taki warsztat jest również świetnym wstępem do zajęć bez rodziców.


Majsterkowanie w drewnie dla dzieci — dlaczego warto?


Podczas majsterkowania dzieci wzmacniają mięśnie dłoni, poprawiają zręczność i koordynację oko-ręka. Zajęcia rozwojowe dla dzieci prowadzimy w różnych formach, ale wszystkie są przeznaczone zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Nie rozróżniamy ćwiczeń na „dziewczyńskie” i „chłopackie”. Dbamy za to o swobodną atmosferę i staramy się uważnie towarzyszyć dzieciom w realizacji ich pomysłów. Ćwiczenia, które proponujemy, są inspiracją do twórczej indywidualnej pracy. Warsztaty stolarskie dla dzieci są także doskonałą odskocznią od nadmiaru bodźców. Dodatkowo samodzielna realizacja projektu od początku do końca daje poczucie satysfakcji i sprawczości. Majsterkowanie z drewna dla dzieci jest doskonałą okazją do dostarczenia najmłodszym ciekawych doświadczeń i nabycia przez nich nowych umiejętności. W stolarni organizujemy warsztaty grupowe dla rodzin oraz zajęcia warsztatowe dla dzieci lub młodzieży bez udziału rodziców.


Zajęcia rozwojowe dla dzieci, czyli warsztaty grupowe dla szkół podstawowych czy przedszkolaków


W naszej stolarni prowadzimy warsztaty edukacyjne dla grup zorganizowanych, które realizujemy na zamówienie. Wizyta w pracowni to niezwykła okazja do sprawdzenia, jak wygląda warsztat stolarski i majsterkowanie w drewnie. Dla dzieci to możliwość zdobycia nowego doświadczenia oraz wyrażenia samego siebie. Po wcześniejszych ustaleniach możemy zorganizować prezentację maszyn i narzędzi stolarskich, która jest świetnym uzupełnieniem zajęć praktycznych. Chętnie też opowiemy o pracy projektanta mebli i obiektów użytkowych, prześledzimy wspólnie proces twórczy od pomysłu do gotowego produktu.


Zajęcia dla młodzieży, czyli warsztaty stolarskie i rzeźbiarskie dla starszych uczniów szkół podstawowych


Podczas warsztatów dla młodzieży przygotowujemy specjalne ćwiczenia stolarskie,
adekwatne do ich zainteresowań i możliwości. Zajęcia z majsterkowania to świetna przygoda zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Uczestnicy i uczestniczki czerpią radość i poczucie satysfakcji z samodzielnie wykonanej pracy, zdobywając przy tym praktyczne umiejętności związane z obróbką drewna, takie jak cięcie, wiercenie czy łączenie elementów.

Prowadzimy również warsztaty snycerskie oraz rzeźbiarskie dla młodzieży. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe techniki rzeźbienia w drewnie oraz zasady bezpiecznego używania narzędzi. Nauka rzeźbienia odbywa się przede wszystkim przez praktykę. Każdy uczestnik i uczestniczka warsztatów ma możliwość samodzielnej pracy z drewnem pod okiem instruktora lub instruktorki i wykonania prostej płaskorzeźby, którą zabierze do domu.

Miejsce: pracownia stolarska przy ul. Ireny Kosmowskiej 6, 03-750 Warszawa, Praga-Północ (mapa).
Sprawdź także:

Warsztaty dla grup zorganizowanych.

Warsztaty gościnne.

Warsztaty.

Chcesz dowiedzieć się więcej.

Chcesz wziąć udział lub podjąć współpracę?
bottom of page