top of page

Prowadzimy warsztaty

stolarskie dla dzieci.
warsztaty dla dzieci

Warsztaty rozwojowe dla dzieci — źródło wielkiej zabawy

 
Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze opracowane i prowadzone przez Annę Berę – projektantkę, rzeźbiarkę i stolarkę. Anna jest absolwentką Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu oraz technikiem snycerzem. Prowadzone przez nas warsztaty pozwalają dzieciom samodzielnie tworzyć zabawki z drewna. Doświadczają one przy tym swojej siły, ucząc się przez próbowanie. Piłują, wiercą i wbijają gwoździe! Wierzymy, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę daje radość, satysfakcję i moc! Warsztaty rękodzielnicze dla dzieci pozwalają na pracę z drewnem w naturalnej postaci. Podczas zajęć najmłodsi i ci nieco starsi uczą się używania pełnowymiarowych narzędzi stolarskich jak piły, młotki czy wiertarki. Z gałęzi, pniaczków i desek budują pojazdy, roboty lub statki, tworzą drewniane obrazy, projektują gry bądź układanki. Wszystkie wykonane prace stają się własnością dzieci.

Cel warsztatów artystycznych dla dzieci


Dzikie Dzieci powstały z przekonania, że najbardziej niepozorny patyk może być zabawką. Każdy element przyrody daje nieskończoną ilość możliwości odczytania, użycia czy nazwania. Tematy warsztatów twórczych dla dzieci są dla nas umowne i stanowią jedynie punkt wyjścia do indywidualnej pracy. Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły, naukę przez próbowanie oraz korzystanie z minimalnej pomocy raczej w formie podpowiedzi niż robienia „za”. Staramy się iść za uczestnikiem i pomagać mu w doświadczaniu procesu realizacji własnego pomysłu. Dzięki temu warsztaty artystyczne dla dzieci są wyjątkowym przeżyciem, które pozwala nawet najmłodszym na wolność w podejmowaniu decyzji i ekspresję twórczą. Wierzymy, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę daje radość, satysfakcję i moc!

Warsztaty dla dzieci — rozwój dziecięcej kreatywności


Na czym polegają warsztaty w praktyce? Zwykle proponujemy na przykład trzy różne obiekty do
wykonania, które łączy temat albo prezentowana technika. Gdy robimy zwierzaka, pokazujemy, że można go wykonać na wiele różnych sposobów – zarówno w postaci czworonoga, jak i wijącego się węża czy krokodyla z ruchomą paszczą. Gdy skupiamy się na technice, na przykład na wykorzystaniu ruchomych osi, możemy w ten sposób skonstruować auto, postać lub zwierzę. Organizujemy kreatywne zajęcia dla dzieci, to znaczy, że nie pracujemy według schematu, który dzieci musiałyby wypełnić. Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły i naukę przez próbowanie. Zachęcamy dzieci, aby realizowały własne pomysły, a nasze przykłady traktowały tylko poglądowo. Podczas warsztatów obowiązuje też zasada, że można wykonać coś zupełnie dowolnego, niezwiązanego w żaden sposób z tematem zajęć, oczywiście biorąc pod uwagę dostępne narzędzia i materiały. Dzięki temu czasem powstają najdziwniejsze i szalone pomysły!

Pobudzające wyobraźnię warsztaty techniczne dla dzieci

 
W czasie trwania warsztatów dla dzieci animator instruuje uczestników zabawy i pomaga, jeśli jest to potrzebne. Staramy się iść za uczestnikiem i towarzyszyć mu w doświadczaniu procesu realizacji własnego pomysłu. Warsztaty zachęcają do poznawania otaczającego świata w sposób, który będzie dla dzieci przyjemny. Prowadzimy warsztaty indywidualne lub dla grup zorganizowanych w naszej pracowni. Organizujemy także warsztaty gościnne wyjazdowe, nie tylko w Warszawie i okolicach, ale także w całej Polsce. Zajęcia odbywają się w różnych placówkach edukacyjnych, w szkołach i przedszkolach oraz w instytucjach kultury w rozmaitej formie — jako warsztaty jednorazowe, cykliczne, weekendowe, a także kilkudniowe serie warsztatowe np. ferie lub półkolonie. Zajęcia przygotowujemy dla różnych grup wiekowych. Nasza oferta warsztatów dla przedszkoli i szkół, została opracowana w taki sposób, by w zajęciach mogły brać udział dzieci w wieku już od 3,5 lat. Staramy się, by każde spotkanie było dopasowane do potrzeb konkretnej grupy. Wszystkie warsztaty rękodzielnicze dla dzieci są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów z użyciem profesjonalnych narzędzi stolarskich.

Chcesz dowiedzieć się więcej.

Chcesz wziąć udział lub podjąć współpracę?
bottom of page