top of page

Prowadzimy warsztaty

stolarskie dla dzieci.
warsztaty dla dzieci

Stolarka dla Dzikich Dzieci.

Warsztaty rozwojowe dla dzieci — źródło wielkiej zabawy
Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze opracowane i prowadzone przez Annę Berę – projektantkę, rzeźbiarkę i stolarza. Anna jest absolwentką Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu oraz technikiem snycerzem. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie tworzą zabawki z drewna. Doświadczają swojej siły, ucząc się przez próbowanie. Piłują, wiercą i wbijają gwoździe! Wierzymy, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę daje radość, satysfakcję i moc! Podczas warsztatów dzieci pracują z drewnem w naturalnej postaci. Dla nich będzie to niezwykle cenne doświadczenie, ponieważ uczą się używać pełnowymiarowych narzędzi stolarskich jak piły, młotki czy wiertarki. Z gałęzi, pniaczków i desek budują pojazdy, roboty i statki, tworzą drewniane obrazy, projektują gry i układanki. Dzikie Dzieci powstały z przekonania, że najbardziej niepozorny patyk może być zabawką. Każdy element przyrody daje nieskończoną ilość możliwości odczytania, użycia i nazwania. Temat każdych warsztatów rękodzielniczych dla dzieci jest dla nas umowny i stanowi jedynie punkt wyjścia do indywidualnej pracy. Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły, naukę przez próbowanie, korzystanie z minimalnej pomocy raczej w formie podpowiedzi niż robienia „za”. Staramy się iść za uczestnikiem i pomagać mu w doświadczaniu procesu realizacji własnego pomysłu.


Warsztaty dla dzieci — rozwój dziecięcej kreatywności
Na czym polegają warsztaty w praktyce? Zwykle proponujemy na przykład trzy różne obiekty do wykonania, które łączy temat albo prezentowana technika. Gdy robimy zwierzaka, pokazujemy, że można go wykonać na wiele różnych sposobów; to może być zwierzak na czterech łapach, ale też wijący się wąż albo krokodyl z ruchomą paszczą. Gdy skupiamy się na technice, na przykład na wykorzystaniu ruchomych osi, możemy w ten sposób skonstruować auto, postać lub zwierzaka. Organizujemy kreatywne zajęcia dla dzieci, to znaczy, że nie pracujemy według schematu, którym młodsi mieliby podążać. Chcemy, by otworzyły się i rozwijały swoją wyobraźnię pod naszym czujnym okiem. Zachęcamy je, aby realizowały własne pomysły, a nasze przykłady traktowały tylko poglądowo. Podczas warsztatów obowiązuje też zasada, że można wykonać coś zupełnie dowolnego, niezwiązanego w żaden sposób z tematem zajęć, oczywiście biorąc pod uwagę dostępne narzędzia i materiały. Dzięki temu czasem powstają najdziwniejsze i szalone obiekty!

Pobudzające wyobraźnię warsztaty techniczne dla dzieci

W czasie trwania warsztatów dla dzieci animator instruuje uczestników zabawy i pomaga, jeśli jest to potrzebne. Warsztaty zachęcają dzieci do poznawania otaczającego je świata w sposób, który będzie dla nich przyjemny. Prowadzimy warsztaty indywidualne i warsztaty dla grup zorganizowanych w naszej pracowni. Prowadzimy także warsztaty gościnne wyjazdowe nie tylko w Warszawie i okolicach, ale także w całej Polsce, w różnych placówkach i instytucjach w rozmaitej formie, jako warsztaty cykliczne, weekendowe, a także kilkudniowe serie warsztatowe np. ferie lub półkolonie; dla różnych grup wiekowych (dzieci w wieku od 3,5 lat). Podczas warsztatów dla przedszkoli na miejsce przyjeżdżamy z gotowymi zestawami narzędzi oraz ze wszystkimi materiałami do przeprowadzenia warsztatu. Wykonane prace stają się własnością dzieci. Wszystkie warsztaty rękodzielnicze dla dzieci są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów z użyciem profesjonalnych narzędzi stolarskich.

Chcesz dowiedzieć się więcej.

Chcesz wziąć udział lub podjąć współpracę?
bottom of page