Prowadzimy warsztaty

stolarskie dla dzieci.

Stolarka dla Dzikich Dzieci.

Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze prowadzone przez psychoterapeutkę Małgorzatę Matwiejczyk oraz Annę Berę rzeźbiarkę i stolarza.
Podczas warsztatów dzieci samodzielnie tworzą zabawki z drewna. Doświadczają swojej siły, ucząc się przez próbowanie. Piłują, wiercą i wbijają gwoździe!
 
Wierzymy, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę daje radość, satysfakcję i moc! Podczas warsztatów dzieci pracują z drewnem w naturalnej postaci. Uczą się używać pełnowymiarowych narzędzi stolarskich jak piły, młotki czy wiertarki. Z gałęzi, pniaczków i desek budują pojazdy, roboty i statki, tworzą drewniane obrazy, projektują gry i układanki. Dzikie Dzieci powstały z przekonania, że najbardziej niepozorny patyk może być zabawką. Każdy element przyrody daje nieskończoną ilość możliwości odczytania, użycia i nazwania. Temat jest dla nas umowny i stanowi jedynie punkt wyjścia do indywidualnej pracy. Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły, naukę przez próbowanie, korzystanie z minimalnej pomocy raczej
w formie podpowiedzi niż robienia „za”. Staramy się iść za uczestnikiem i pomagać mu w doświadczaniu procesu realizacji własnego pomysłu.
Zwykle proponujemy na przykład trzy róże obiekty do wykonania, które łączy temat, albo prezentowana technika. Gdy robimy zwierzaka, pokazujemy, że można go wykonać na wiele różnych sposobów; to może być zwierzak na czterech łapach, ale też wijący się wąż albo krokodyl z ruchomą paszczą. Gdy skupiamy się na technice, na przykład na wykorzystaniu ruchomych osi, możemy w ten sposób skonstruować auto, postać lub zwierzaka. Nie pracujemy według schematu, który dzieci musiałyby wypełnić, zachęcamy aby realizowały własne pomysły, a nasze przykłady traktowały tylko poglądowo. Podczas warsztatów obowiązuje też zasada, że można wykonać coś zupełnie dowolnego, niezwiązanego w żaden sposób z tematem zajęć, oczywiście biorąc pod uwagę dostępne narzędzia i materiały. Dzięki temu czasem powstają najdziwniejsze i szalone obiekty!
 
Prowadzimy warsztaty indywidualne i warsztaty dla grup zorganizowanych w naszej pracowni. Prowadzimy także warsztaty gościnne - wyjazdowe w różnych placówkach i instytucjach w rozmaitej formie, jako warsztaty cykliczne, weekendowe, a także kilkudniowe serie warsztatowe np. ferie lub półkolonie; dla różnych grup wiekowych (dzieci w wieku od 3,5 lat). Oferujemy własne narzędzia oraz materiały. Wykonane prace stają się własnością dzieci. 
 • Warsztaty dla grup

  Warsztaty dla grup zorganizowanych, takich jak klasy szkolne, grupy przedszkolne, grupy uczęszczające na zajęcia w domach kultury, muzeach oraz innych placówkach kultury i oświaty. 

 • Warsztaty gościnne

  Warsztaty, które przygotowujemy na zamówienie i prowadzimy u Zamawiającego. Podróżujemy po całej Polsce, gościmy w szkołach, przedszkolach, muzeach, domach kultury, hotelach w różnych placówkach i instytucjach czy na festiwalach.

 • Warsztaty w pracowni

  Regularny cykl twórczych warsztatów pracy z drewnem dla dzieci i rodziców, które odbywają się w naszej nowej stolarni na warszawskiej Pradze.

Chcesz dowiedzieć się więcej.

Chcesz wziąć udział lub podjąć współpracę?

Powrót do góry

Kontakt

 • Szary Instagram Ikona
 • Grey Facebook Icon
 • Grey YouTube Icon

©   Dzikie   Dzieci   2020

Informujemy, że na naszej stronie internetowej używamy plików cookie (ciasteczek), które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.