Intencje

 

 „Bo jaki jest pożytek z rodzicielskiego serca przepełnionego miłością, jeśli rodzic nie potrafi zachowywać się wobec dziecka w sposób, który będzie przez nie spostrzegany jako wyraz miłości? Intencje rodziców mają mniejsze znaczenie - ważne jest, czego dziecko doświadcza.”

 

Jesper Juul

 

Za chwile wspólne rodzinne wyjazdy, urlopy, wycieczki. W takich momentach, ta myśl przychodzi do mnie jeszcze częściej. Moje zawodowe ale i osobiste doświadczenie codziennie mocno pokazuje mi jej prawdziwość. Liczy się to co jest, a nie to, co być miało. Nie chroni nas rodziców intencja z jaką coś robimy. Tylko to, co trafia bezpośrednio do dziecka zostaje z nim. Kształtują je nasze słowa, a nie dobre chęci; nasze zachowania, a nie idee.

 

Trudne? Dla mnie tak, ale jednocześnie mobilizujące. Ta myśl na mowo prowokuje mnie do zadawania sobie pytania: które moje zachowania, słowa są dla mojego dziecka wyrazem miłości?

 

Wakacyjnego czasu, który pozwoli Wam dawać i dostawać!

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty

05/07/2017

13/02/2017

26/01/2017

Please reload

Znajdź nas

  • Black Facebook Icon

Powrót do góry

Kontakt

  • Szary Instagram Ikona
  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon

©   Dzikie   Dzieci   2020

Informujemy, że na naszej stronie internetowej używamy plików cookie (ciasteczek), które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.