Mam to pod kontrolą!

​​

 

Tadzio siedzi w foteliku do karmienia. Jeszcze parę minut temu dostał makaron i gotowane warzywa do jedzenia. Teraz wygląda to bardziej jak niezidentyfikowana papka, którą mój synek tworzy polewając jedzenie wodą z bidonu. I tak sobie chlapie i rozgniata w paluszkach i czasem coś do buzi, czasem do nosa, częściej na podłogę i...pięknie! Bo przecież to roczniak: uczy się samodzielności i na sensoryke świetnie to wpływa, bo doświadcza i wolny jest w decydowaniu o swoim jedzeniu.

 

A ja patrzę na ten "cud", gdy moje wychowawcze założenia wcielają się w życie, gdy metoda Bobas Lubi Wybór rozgrywa mi się przed oczami, na niezaprzeczalną radość Tadka i...Cholera Mnie Bierze!

Ledwo się powstrzymuję żeby nie włożyć Małego pod prysznic: wymyć, wyczyścić, przebrać, a kuchnie zdezynfekować.

Tak, tak...teraz pewnie wypadałoby napisać, że dzielnie walczę z pokusą i pozwalam mu tak babrać się, kruszyć i ślinić i mazać...ale nie napiszę, nie napiszę, bo tak nie jest!

 

Jak nakruszy, zaraz odkurzam, jak podłoga mi się klei, zaraz ścieram, jak swoje pierwsze dzieło plastyczne stworzył na kanapie byłam autentycznie wkurzona. Żeby było jasne, wkurzona na mojego roczniaka!

 

Wiem, że byłoby mi łatwiej gdybym wyluzowała, odpuściła w tych i innych przestrzeniach, że jak są małe dzieci to jest bałagan itp.

Bardzo często nie umiem tego zrobić i daje się ponieść fali, że jak mam pod kontrolą swój Dom to i Siebie i Życie i Przyszłość i co tam jeszcze tylko chce…

 

Piękna wiosna za oknem...nieumytym oknem, z milionem odcisków małych łapek.

 

Pozdrowienia dla wszystkich kontrolujących, ogarniających, planujących i zorganizowanych!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty

05/07/2017

13/02/2017

26/01/2017

Please reload

Znajdź nas

  • Black Facebook Icon

Powrót do góry

Kontakt

  • Szary Instagram Ikona
  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon

©   Dzikie   Dzieci   2020

Informujemy, że na naszej stronie internetowej używamy plików cookie (ciasteczek), które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.